Bu Ülkenin Başına Gelen En Büyük Kötülük Bu İktidardır

Haber

Ülkemiz günlerdir yanıyor!

Bir yangın coğrafyasında olmamız; iklim krizinin her geçen gün yangın riskini artırmasına rağmen iktidarın hiçbir tedbir almadığını acı bir biçimde tecrübe ediyoruz. 

Yangınla mücadele bir yana yangını fırsata çevirip (yangınların devam ettiği günlerde) Meclis’ten geçirilen yasa ile ormanlık arazide yapılaşmanın önü açılarak tek yetki yine tek adama bırakılıyor! Öte yandan da evlerini kaybeden yurttaşlar için aç gözlü müteahhitler şimdiden sıraya sokuluyor.

Saray’a uçak filoları alınırken, her gün devletin “gücünden” söz edilirken, yangını söndürecek bir uçağımızın dahi olmadığını görüyoruz! Evleri, ocakları yanan insanlara çay fırlatan, zerre bir koordinasyon, planlamaya ve akla sahip olmayan kül olmuş bir sistem ve devlet de burada karşımıza çıkıyor!

Bu beceriksizlikler yetmezmiş gibi çaresizlik içinde olan insanlarımıza dayanışma eli uzatmak yerine özellikle sosyal medyada yanlış bilgilerle provokasyonlara imza atıldığını ve halkı birbirine düşürecek tehlikeli oyunlar oynamaktan geri durulmadığını da görüyoruz! 

Hitler’in propaganda bakanı Goebbels özentisi iletişim başkanı ve  A’dan Z’ye yandaş kanallar bunca gerçeği çarpıtacığını sanarak ‘büyüklük’ taslamaktan geri durmuyor! Artık siyasetin konusu olmaktan da çıkan bu patolojik durum anlaşılan içine kapandıkları Saray’larının hakikati olmuş!

İktidar bu saçmalıklara son vererek süren yangınları kontrol altında almak üzere tüm olanakları seferber etmeli, uluslararası dayanışma çağrılarına da kabul etmelidir.

Dayanışma Seferberliğini Büyütüyoruz!

Tüm bunlara öfkemiz ve isyanımız büyük! Ama bugün önceliğimiz bu büyük beceriksizlik yarattığı yıkıma karşı bu yangının ortasında hep birlikte hayata geçirdiğimiz birliği ve dayanışmayı çoğaltmak olacak.  Bugün insanın, doğanın ve hayvanların bu ortak acısıyla yaralanmış kardeş kalplerin kapısını birbirine aralamak için dayanışma seferberliğini büyütüyoruz! 

Dayanışma merkezlerimizin koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak dayanışma çalışmalarını yürütürken, toplumsal dayanışma seferberliklerine güç vermeye devam edeceğiz.

Ayrıca yurttaşların mağduriyeti engellemek ve ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere Hukuk Dayanışma çalışmamızı süreç boyunca sürdüreceğiz.

Bu İktidar Tekbir Saniye Bile Durmamalı

Biliyoruz ki bu felaketler çağında ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidarın kendisidir! Halka karşı her türlü kötülüğü yapan bu iktidarın ülkenin tepesinde durduğu her bir saniye dahi yeni bir felaket anlamına gelecektir. 

Bu enkazı da yine hep birlikte bu topraklardan kaldırıp, yarattıkları tüm tahribatları da silip atarak, bu ülkenin güzel yarınlarını da birlikte kuracağız! 

 

Şimdi Dayanışma Zamanı! 

Mücadele ve Örgütlenme Zamanı! 

Suçlu Göçmenler Değil Emperyalizm ve AKP'dir

DEMOKRATİK VE İNSANİ ÇÖZÜM MÜMKÜN

02.07.2024

UZLAŞMAK MÜMKÜN MÜ?

Hayatla ölümü uzlaştırmak mümkün mü?

05.06.2024

1 Mayıs 2024

Ölümüne Koşan İktidar

02.05.2024

1 Mayıs 2024

İktidarın Ölüm Koşusu

02.05.2024