Yasaklar Kabul Edilemez!

Çay Üreticilerinin Talepleri Engellenemez

Haber

Yasaklar Kabul Edilemez! Çay Üreticilerinin Talepleri Engellenemez

 

Rize Valiliği dün yayınladığı bir genelge ile 12 Mayıs ve 16 Mayıs tarihleri arasında 4 gün il genelinde yapılacak olan tüm eylem ve etkinlikleri yasakladığını duyurdu.

 

Bu yasak kanunsuzdur. Biz biliyoruz ki bu yasağın nedeni kendileri için dikensiz Gül bahçesi yaratma çabasıdır. Rize-Artvin Havalimanı açılışı için Rize’ye gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Rize halkının, çay üreticilerinin tepkilerinden kaçırma çabasıdır.

 

Günlerdir Rize’de çay üreticilerinin talepleri doğrultusunda imza kampanyası düzenleyenler yarın imzaları ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne hep birlikte teslim edecek, bir basın açıklaması yapacaktı. Bu yasakla engellenmek istenen çay üreticilerinin talepleridir. Bu yasakla amaçlanan Erdoğan’ı üreticilerden kaçırmaktır.

 

Ancak tüm bu çabalarına karşın, Çay Üreticileri kendilerini görmezden gelen, taleplerine kulaklarını tıkayan, üreticilerin sorunlarını bilmekten uzak, Halktan bi haber sırça köşklerinde yaşayanların iktidarını ilk seçimde tarihin çöplüğüne gönderecektir.

 

Biz, SOL Parti olarak, çay üreticileri, ÇAYKUR işçileri, bu memleketin sahipleri olarak. Taleplerimizi, mücadelemizi hayatın her alanında sürdüreceğiz. AKP iktidarına son vereceğiz.

 

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

 

SOL PARTİ RİZE İL ÖRGÜTÜ

Mücadeleye Devam

28.05.2023

İNANIN BU KÖTÜLÜK İKTİDARI GİDİYOR

İlk Turda Bitirelim

08.05.2023

600 Devrimci Adayımızla

81 İlde Pusulada SOL VAR

10.04.2023

Antakya’da Kentsel Kültürel Miras’a El Konulması

Yaşama ve Bellek Haklarının Gaspıdır!

06.04.2023