YA Çeteler YA Demokrasi

Haber

İktidar günlerdir ortaya dökülen kirli ilişkilerinin üzerini örtmeye bunu sorgulayan muhalefet ve halkın önüne zorbalıkla bir karanlık DUVAR daha örmeye çalışıyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün muhalefete yönelik saldırı girişimini savunmakla kalmayıp ‘bunlar daha iyi günler’ dedi. Çürümüş iktidarlarını korumak için ellerinde tehdit ve sopadan başka bir şey kalmadı!
Bugün parçası olduğu kirli ilişkilerinin bir kısmını açıklayan mafya lideri de dün iktidarın sopalarından biriydi. İktidar adına halkı ve muhalefeti tehdit edip, Erdoğan’a destek mitingleri düzenleyip, cihatçı ÖSO’nun kullanımı için Suriye’ye silah ve araba yardım şovları yapıyordu...

Yaşanan her şey... Ortaya atılan iddialardan savunmalara kadar hepsi bu kirli ilişki ağının üzerine oturmuş tek adam rejimine ayna tutan itiraflardır.
Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün TV ekranlarında 7 Haziran-1 Kasım aralığında AKP’nin iktidarda kalmasını kendisinin sağladığını böbürlenerek anlatıyor. Ama, o dönemde Suruç’tan Ankara’ya patlatılan bombalar, provokasyonlarla başlayan karanlık dönemden hiç söz etmiyor!

Çünkü onları iktidarda tutan da iktidarlarını sürdürmek için dayandıkları şey de bu karanlıktır. Bu düzen uyuşturucu ağlarından özelleştirme yağmalarına; ihalelerden yandaş müteahhitlere çeteleşmiş, mafyalaşmıştır. Suçlarınızı ‘vatan-millet’ örtüsü altında gizleyemezsiniz.

Memleket, sizin mafyalarınız, yağmacı 5 çeteniz, karanlık tarikat yuvalarınız, halkı soyan para babalarınız değil!
Bu memleketin iyiden ve güzelden yana işçileri, köylüleri, emekçileri, gençleri, kadınları var.

Mafyanızın, çetenizin, yağmacınızın karşısına dikilecek ONURLU VE CESUR Milyonları Var!
Bu ülkenin Onurlu ve Cesur işçileri, köylüleri, gençleri, kadınları yurtsever emekçi halkı bu karanlık duvarı hep beraber yıkalım; demokrasi, özgürlük ve aydınlık günler için mücadele edelim!

İktidar yarattığı felaketten rant devşiriyor

SOL Parti Ekoloji Çalışma Grubu deprem sonrası yıkım ve yeni rant haritası raporu yayınladı

28.03.2023

Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu

28.03.2023

SOL Parti seçimlere Sosyalist Güç Birliği ittifakı ile Katılıyor

SOL Parti seçimlere tüm illerde kendi adı ve amblemiyle katı

24.03.2023

Erdoğan Aday Olamaz

YSK’ya İtiraz Ettik Anayasa Açık

21.03.2023

Afeti Yine Felakete Çevirdiniz

Sermaye ve rant odaklı politikalar yeni felaketlere yol açmaya devam ediyor!

15.03.2023