ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

Haber

Halkımıza çağrı:

ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

 

Son günlerde yeniden hızlanan “Sedat Peker ifşaları” ülkenin devlet yapısına, sermaye-mafya-yargı-siyaset ilişkilerine dair malumun ilanı denebilecek bir tabloyu yeniden gözler önüne serdi. NATO konsepti ile sola karşı teşkilatlandırılan kontrgerilla güçleri, komanda kampları, 80 sonrasında da devletin her türlü pis işini yapmak için görevlendirildi. Bu çete artıkları şantaj, tehdit, silah kaçakçılığı, uyuşturucu, tahsilatçılık gibi işlerle küpünü doldururken 2000’lerin ortalarından itibaren AKP’nin kirli işlerinin de maşası oldu.

 

Peker’in iddiaları, devrimcilerin yıllardır ortaya serdiği bu geniş tablonun kimi parçalarını tanıklıklarla ortaya çıkarıyor. Ancak bu iddiaları araştıracak bir savcı çıkmıyor çünkü Saray rejimi bu kirli ilişkilerin tam da ortasında oturtuyor.

 

Halkımız açlıkla yoksullukla pençeleşirken... Mafyadan para alan vekiller, uyuşturucu tacirleriyle ilişkili bakanlar, siyasetçilerin kokain trafiğindeki çocukları, FETÖ borsası kurup tehditle para kaçıranlar, kaset şantajları içindeki 5li çete üyeleri ve niceleri...

 

Bugün AKP Saray rejiminin üzerine oturduğu düzen tam da budur. Ortada bir duvar ve çekilecek bir tuğla yoktur. Baştan aşağı çürümüş, zombileşmiş bir düzen vardır. Tümden yıkıp yeniden kurmak dışında bir seçenek kalmamıştır.

 

Tüm bu rezalet içinde yaşamak istemeyen halkımıza bir kez daha örgütlenme çağrısı yapıyoruz. Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

 

Tek yol devrim, tek yol SOL!

Şeriata, Hilafete, Karanlığa Karşı Birlikte Yürüyelim

Aydınlık Ülke Yürüyüşleri

27.02.2024

Pusulada SOL Var

Devrimci Demokratik Cumhuriyet için SOL Var

23.02.2024

Sefalet Ücretini Reddediyoruz

Haklarımız İçin Mücadeleye

13.12.2023

DEVRİMCİ DEMOKRATİK CUMHURİYET YOLUNDA İLERİ

18-19 Kasım 2023 Program-Tüzük Konferansı Sonuç Bildirisi

01.12.2023