ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

Haber

Halkımıza çağrı:

ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

 

Son günlerde yeniden hızlanan “Sedat Peker ifşaları” ülkenin devlet yapısına, sermaye-mafya-yargı-siyaset ilişkilerine dair malumun ilanı denebilecek bir tabloyu yeniden gözler önüne serdi. NATO konsepti ile sola karşı teşkilatlandırılan kontrgerilla güçleri, komanda kampları, 80 sonrasında da devletin her türlü pis işini yapmak için görevlendirildi. Bu çete artıkları şantaj, tehdit, silah kaçakçılığı, uyuşturucu, tahsilatçılık gibi işlerle küpünü doldururken 2000’lerin ortalarından itibaren AKP’nin kirli işlerinin de maşası oldu.

 

Peker’in iddiaları, devrimcilerin yıllardır ortaya serdiği bu geniş tablonun kimi parçalarını tanıklıklarla ortaya çıkarıyor. Ancak bu iddiaları araştıracak bir savcı çıkmıyor çünkü Saray rejimi bu kirli ilişkilerin tam da ortasında oturtuyor.

 

Halkımız açlıkla yoksullukla pençeleşirken... Mafyadan para alan vekiller, uyuşturucu tacirleriyle ilişkili bakanlar, siyasetçilerin kokain trafiğindeki çocukları, FETÖ borsası kurup tehditle para kaçıranlar, kaset şantajları içindeki 5li çete üyeleri ve niceleri...

 

Bugün AKP Saray rejiminin üzerine oturduğu düzen tam da budur. Ortada bir duvar ve çekilecek bir tuğla yoktur. Baştan aşağı çürümüş, zombileşmiş bir düzen vardır. Tümden yıkıp yeniden kurmak dışında bir seçenek kalmamıştır.

 

Tüm bu rezalet içinde yaşamak istemeyen halkımıza bir kez daha örgütlenme çağrısı yapıyoruz. Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

 

Tek yol devrim, tek yol SOL!

İktidar yarattığı felaketten rant devşiriyor

SOL Parti Ekoloji Çalışma Grubu deprem sonrası yıkım ve yeni rant haritası raporu yayınladı

28.03.2023

Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu

28.03.2023

SOL Parti seçimlere Sosyalist Güç Birliği ittifakı ile Katılıyor

SOL Parti seçimlere tüm illerde kendi adı ve amblemiyle katı

24.03.2023

Erdoğan Aday Olamaz

YSK’ya İtiraz Ettik Anayasa Açık

21.03.2023

Afeti Yine Felakete Çevirdiniz

Sermaye ve rant odaklı politikalar yeni felaketlere yol açmaya devam ediyor!

15.03.2023