ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

Haber

Halkımıza çağrı:

ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

 

Son günlerde yeniden hızlanan “Sedat Peker ifşaları” ülkenin devlet yapısına, sermaye-mafya-yargı-siyaset ilişkilerine dair malumun ilanı denebilecek bir tabloyu yeniden gözler önüne serdi. NATO konsepti ile sola karşı teşkilatlandırılan kontrgerilla güçleri, komanda kampları, 80 sonrasında da devletin her türlü pis işini yapmak için görevlendirildi. Bu çete artıkları şantaj, tehdit, silah kaçakçılığı, uyuşturucu, tahsilatçılık gibi işlerle küpünü doldururken 2000’lerin ortalarından itibaren AKP’nin kirli işlerinin de maşası oldu.

 

Peker’in iddiaları, devrimcilerin yıllardır ortaya serdiği bu geniş tablonun kimi parçalarını tanıklıklarla ortaya çıkarıyor. Ancak bu iddiaları araştıracak bir savcı çıkmıyor çünkü Saray rejimi bu kirli ilişkilerin tam da ortasında oturtuyor.

 

Halkımız açlıkla yoksullukla pençeleşirken... Mafyadan para alan vekiller, uyuşturucu tacirleriyle ilişkili bakanlar, siyasetçilerin kokain trafiğindeki çocukları, FETÖ borsası kurup tehditle para kaçıranlar, kaset şantajları içindeki 5li çete üyeleri ve niceleri...

 

Bugün AKP Saray rejiminin üzerine oturduğu düzen tam da budur. Ortada bir duvar ve çekilecek bir tuğla yoktur. Baştan aşağı çürümüş, zombileşmiş bir düzen vardır. Tümden yıkıp yeniden kurmak dışında bir seçenek kalmamıştır.

 

Tüm bu rezalet içinde yaşamak istemeyen halkımıza bir kez daha örgütlenme çağrısı yapıyoruz. Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

 

Tek yol devrim, tek yol SOL!

İnsanca Yaşam İnsanca Barınma

Kira fiyatlarındaki yükseliş durdurulmalıdır

07.07.2023

Tarımın Geleceği Şirketlere Teslim Edilemez

Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik Taslağına dair

03.07.2023

Mücadele Bizde

30.05.2023

Mücadeleye Devam

28.05.2023