Mülakat Hırsızlıktır

Mülakat Hırsızlarından Hesap Sormak İçin Birleşelim

Haber

Mülakata Hayır adil ve güvenceli bir gelecek hakkımız; hakkımızı istiyoruz 

Bizler bu memleketin binbir emekle büyütülen, okutulan gençleriyiz. Ailelerimiz ve biz gecemizi gündüzümüze katarak binbir zorluğu aşarak iyi bir gelecek umuduyla çalışıyoruz. Ancak bırakın hayallerimize yaklaşmayı insanca bir yaşam için çalışmamız dahi engelleniyor.

Millyonlarca genç işsizlikle bir o kadarı da kendi mesleklerini yapamadıkları için büyük bir karanlıkla karşı karşıya. Sınavlardn sınavlara geçen hayatımızın ardından akıllarda tek bir soru kalıyor, boşuna mı okuduk?

Bu ülkeyi yönetenler çocuklarını, akrabalarını, tanıdıklarını makam mevki sahibi yaparken bu memleketin Fedai’leri, aydınlık geleceği, bizler kazandığımız sınavlara rağmen mülakatlarda işsiz ve geleceksiz bırakılıyoruz.  

AKP’nin torpil-yandaş düzeninde kendine er bulamayan milyonlarız ve biliyoruz ki bu memlketin aydınlık geleceği bizim elimizdedir, bu karanlığa mahkum değiliz. SOL Parti olarak diyoruz ki hayallerimiz yarım kalmasın, bu torpil düzeniyle bir başımıza değil hep beraber mücadele edelim. Mülakat hırsızlıktır.

 

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi

SAVAŞ ÇÖZÜM DEĞİL!

Atılan sayısız bomba, kaybettiğimiz binlerce insan yıllarca toplumu birbirine düşman etti.

21.11.2022

Ankara Kongresi

2. Olağan Ankara Kongresi

08.11.2022