ENSAR, TÜRGEV ve diğerleri #HIRSIZLAR

Haber

Yeni Paralel Ensar, TÜRGEV ve diğerleri… 
HIRSIZLAR!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve ENSAR üzerinden gerçekleştirilen para transferinin bir bölümünü açıkladı.  Halk açken ülkenin paralarını kendi hesaplarına aktarıyorlar. İktidar cephesi para transferi hakkında açıklama yapmak yerine çirkin saldırılarla olayın üzerini kapatmaya çalışıyor. 

Ensar ve TÜRGEV yaptıkları açıklamada bu para transferini kabul ediyor. Peki, sadece buzdağının görünen yüzü olan, bu paralar kimin parasıdır, kaynağı nedir? Bağış adı altında kamu üzerinden yandaşlara aktarılan ihalelerin payları mıdır? 

Ciddi para transferlerinin muhatabı olan Ensar, TÜRGEV ve benzer vakıflara kamu kaynakları neden aktarılmaktadır? Açık ki bu kaynaklarla beslenen Ensar, TÜRGEV ve diğerleri FETÖ benzeri yeni bir paralel yapı işlevi görmektedir. Kamudan bu gerici, yandaş vakıflara ne kadar para aktarılmıştır?

Gençler Barınma Savaşı Veriyor
Kaynaklar Yandaşlara Akıyor

Milyonlarca genç pahalılık nedeniyle, yurt ve ev bulamadığı için barınma savaşı veriyor. Birileri de ülkenin kaynaklarıyla ABD’de yurt yaptığını söyleyerek, kirli para transferini meşrulaştırmaya çalışıyor. Milyonlarca gencin hakkı doğrudan Erdoğan ailesi tarafından yönetildiği bilinen TÜRGEV başta olmak üzere Ensar ve diğer vakıflara teslim edilmektedir.

Hesap Verin, HESAP VERECEKSİNİZ!

Ülkenin tüm birikim ve kaynaklarını türlü kirli yöntemlerle yağmalayanlar hesap verecekler. Biliyoruz ki sırtında büyük suçlar birikmiş bu iktidar elbette hesap vermekten kaçacaktır, ancak ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar halka ait olan her bir kuruşun, bizden çaldıkları her şeyin hesabını soracağız. 

İktidar yarattığı felaketten rant devşiriyor

SOL Parti Ekoloji Çalışma Grubu deprem sonrası yıkım ve yeni rant haritası raporu yayınladı

28.03.2023

Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu

28.03.2023

SOL Parti seçimlere Sosyalist Güç Birliği ittifakı ile Katılıyor

SOL Parti seçimlere tüm illerde kendi adı ve amblemiyle katı

24.03.2023

Erdoğan Aday Olamaz

YSK’ya İtiraz Ettik Anayasa Açık

21.03.2023

Afeti Yine Felakete Çevirdiniz

Sermaye ve rant odaklı politikalar yeni felaketlere yol açmaya devam ediyor!

15.03.2023