15-16 Haziran'ı Selamlıyoruz

Emeğin Ülkesi İçin Mücadeleye

Haber
  1. Yılında Selam Olsun 15-16 Haziran’ı Yaratan Emekçilere!

Salgın günleri, açık olarak göstermiştir ki hayatı üreten ve devamını sağlayan emektir. Emek, sermayenin görmek istediği gibi bir meta, bir üretim maliyeti değildir. Emek, hayatı üretendir. Emekçiler olmadan hayatın devam edemeyeceğini deneyimledik. Emekçiler, bu zor salgın günlerin kahramanlarıdır. Bu zor günlerin kahramanlarının bu topraklarda bir tarihi var.

Bu tarihin en parlayan anı kuşkusuz ki 15-16 Hazirandır. 15-16 Haziran göstermiştir ki emekçiler ancak kendi öz güçlerine dayanarak süreci değiştirebilir. Emekçilerin adalet, hakkaniyet arayışı ve dayanışma deneyimleriyle direniş örülür. Emekçiler kendi taleplerinin arkasında durduklarında mücadele büyür.

50.yılında o günleri yaratan emekçilerin önünde saygıyla eğiliyoruz. Adalet, eşitlik ve hakkaniyet arayışına ve dayanışmaya dayalı mücadelelerini sahipleniyoruz. Salgın sonrası emekten yana tam bağımsız ve aydınlık bir ülke kurmak için açtıkları yoldan yürüyoruz.

Bugün de emeğe yönelik amansızlaşan saldırılar; kıdem tazminatını gasp etme girişimlerinden güvencesizliğin yaygınlaştırılmasına; salgının derinleştirdiği kriz içinde artan işsizlik ve yoksullaşmaya karşı 15-16 Haziran’ın yolunda emeğin birleşik ve örgütlü gücüyle mücadeleyi yükseltmeye kararlıyız.

 

 

 

 

İktidar yarattığı felaketten rant devşiriyor

SOL Parti Ekoloji Çalışma Grubu deprem sonrası yıkım ve yeni rant haritası raporu yayınladı

28.03.2023

Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu

28.03.2023

SOL Parti seçimlere Sosyalist Güç Birliği ittifakı ile Katılıyor

SOL Parti seçimlere tüm illerde kendi adı ve amblemiyle katı

24.03.2023

Erdoğan Aday Olamaz

YSK’ya İtiraz Ettik Anayasa Açık

21.03.2023

Afeti Yine Felakete Çevirdiniz

Sermaye ve rant odaklı politikalar yeni felaketlere yol açmaya devam ediyor!

15.03.2023