FARKLI BİR YOL VAR

Bizden Çaldıkları Her Şeyi GERİ ALALIM

Haber

FARKLI BİR YOL VAR
Bizden Çaldıkları Her Şeyi GERİ ALALIM 
 
Türkiye ekonomiden siyasete derin bir kriz yaşıyor. Tek adam rejiminin yarattığı güvensizlik, kuralsızlık, belirsizlik ve keyfilik krizi daha da derinleştiriyor. Erdoğan’ın fantastik tezleri, TÜİK’in sahte verileri, bir NAS bir ÇİN modeli derken ülkemiz felaketten felakete sürüklendi. Üç ayda dövizi de faizi de enflasyonu da yükseltip yeni zam ve vergilerle halkı soydular. 
 
Üzerine başarı hikayesi yazmaya çalıştıkları bu politikaların halkın yaşamında hiçbir karşılığı yoktur. Hayat pahalılığının yeni zamlarla sürdüğü; enflasyon altında paranın değerinin kalmadığı bir ortamda algının gerçeğe yenileceği de açıktır. 
 
Kaybedeceksiniz
 
Miadı dolan ve artık geride kalmaya mahkum bu çürümüş tek adam rejimi hile ile ömrünü uzatmaya çalışıyor. İBB’ye yönelik müdahaleler, OHAL yoklamaları yeni bir atı alıp Üsküdar’ı geçme planını ortaya koyuyor. Ülkemizi sonu belirsiz bir ateşe atacak bu kirli ve karanlık tezgah peşinde olanları uyarıyoruz. Asla başaramayacaksınız! Ne yaparsanız yapın kaybedeceksiniz!
 
Atları Bağlayalım 
 
Meclis muhalefeti ısrarla toplumsal mücadeleden kaçarak tüm siyaseti seçim ve parlamento sınırları içinde tutmaya çalışıyor. Bu muhalefet çizgisinin AKP’ye yeni manevra alanları açmaktan başka bir şeye yaramadığı açık. Biliyoruz ki toplumda güç kazanarak, örgütlü bir siyasetle başaracağız. Çalınmak istenen atları bağlayacak bir mücadele için, bu kötülük rejimine hayır diyen herkesi omuz omuza vermeye çağırıyoruz.
 
Dönme Dolap
 
Düzen muhalefeti, AKP’nin ilk yılları nostaljisi içinde geriye dönüş öneriyor. Dönme dolap misali en başa dönerek bu karanlıktan çıkmak; devletin tüm kurumlarını şeriatçı azınlığın ve yağmacı çetelerin ele geçirdiği bu rejimle hesaplaşmak mümkün değildir. Sermayenin çıkarlarına dokunmadan emekçi halkın sorunlarını çözmek; tarikatlarla hesaplaşmadan demokrasiye adım atmak mümkün değildir. 
 
Farklı Bir Yol
 
Bu dönme dolap siyasetinden ülkemizi kurtaracak farklı bir yolu birlikte açalım. Bu harami düzenini değiştirmek; bizden çaldıkları her şeyi geri almak için birleşelim. Kasım 2021’de Trabzon, İzmir ve İstanbul mitingleri ve öncesinde yüzü aşkın noktadaki buluşmalarımızla başlattığımız umut ve cesaret yürüyüşünü şimdi memleketin her yanına yayarak sürdürmeye kararlıyız. Açlığa, yoksulluğa karşı haklarımızı kazanmak için halkın örgütlü gücüne dayanan inisiyatiflerini, mücadelelerini ve dayanışmasını büyütmek üzere yola çıkıyoruz. 2022’de memleketin dört bir yanında halk kürsüleri, halk buluşmaları ve halk dayanışması için adım atıyoruz! 
 
Mülakat ve her tür hile ile geleceği çalınan gençlerin sesini güçlendirmek için; kadınların isyanını hayatın her alanında örgütlü güce dönüştürmek için; işçilerin, emekçilerin, köylülerin tüm ilerici yurtsever halkın eşit ve özgür gelecek umudunu büyütmek için yürümeye hazırız! 

2022’de de değişim için mücadeleye devam etmeli, her birimizin çabasını ortaklaştırmalıyız. SOL’da örgütlen; umudu, cesareti ve değişimi birlikte örgütleyelim.

Parti Meclisi Sonuç Bildirisi

Şeriata, Hilafete, Karanlığa Karşı Birlikte Yürüyelim

Aydınlık Ülke Yürüyüşleri

27.02.2024

Pusulada SOL Var

Devrimci Demokratik Cumhuriyet için SOL Var

23.02.2024

Sefalet Ücretini Reddediyoruz

Haklarımız İçin Mücadeleye

13.12.2023

DEVRİMCİ DEMOKRATİK CUMHURİYET YOLUNDA İLERİ

18-19 Kasım 2023 Program-Tüzük Konferansı Sonuç Bildirisi

01.12.2023