Saray Cephesi Bildiğimiz Gibi : ‘Hamdolsun’ Amerikancılığa Devam!

Haber

Saray Cephesi Bildiğimiz Gibi
“Hamdolsun” Amerikancılığa Devam!

ABD ve NATO Taşeronluğuna Karşı Bağımsızlık İçin Mücadeleye!

Erdoğan ve Saray cephesinin aylardır heyecanla beklediği Biden görüşmesi gerçekleşti. 

Beyaz Saray koridorlarından geçerek iktidara gelen AKP, bugün de ABD’den güç alarak iktidarını sürdürmenin yollarını arıyor. Bunun için her türlü ödünü vermeye, ülkemizi ABD’nin taşeronluğunda felaketten felakete sürüklemeye hazır olduğunu ortaya koyuyor. 

‘Ey Amerika’ nidalarını bir kenara bırakıp Bahçeli ile birlikte ‘hamdolsun’ anlayışına geçen Saray cephesi; ABD ve NATO’ya bağlılıklarını tüm tarihlerinde olduğu gibi bir kez daha teyit ediyorlar!

Karadeniz’den Ortadoğu’ya yeni saldırı planları içinde olan; Çin’e karşı ekonomik ve askeri çevreleme siyasetiyle yeni bir soğuk savaş dönemini başlatma hazırlıkları yapan ABD ve NATO ise Türkiye’yi yeni politikalarının da taşeronu yapmaktan mutluluk duyuyor. 

Türkiye Afganistan’da işgal güçlerinin bekçiliğine talip oluyor. Bu işi “Pakistan ve Macaristan” ile birlikte üstlenmeyi öneriyor. Anlaşılan dünyaya “Erdoğan-Orban-İmran Han” otoriter liderler üçlüsü olarak mesaj vermek istiyor.

Öte yandan ABD ve Biden’ın Saray’a ‘insan hakları ve demokrasi’ dersi vereceğini uman düzen muhalefeti ise ülkemizi yeni riskler içine atacak Amerikancılık konusunda tek bir eleştiri dahi gündeme getirmiyor. 

Türkiye’nin bugün siyasal İslamcı karanlıkla birlikte her tür mafya, çete ve tarikat kirliliği içinde boğuluyor olması; halkın açlık ve yoksulluğa mahkûm edilmesi emperyalizme bağımlılıktan ayrı ele alınamaz. 

NATO ve G7 zirvesi, küresel emperyalist güçlerin yine savaş ve sömürü dışında bir politikalarının olamayacağını ortaya koyuyor. Bugün, ülkemizi, bölgemizi ve dünyamızı bu aç gözlü ve kanlı saldırganlıktan korumanın yolunun emperyalistlere karşı ikirciksiz bir mücadeleden geçeceği de ortadadır. Bunu da ancak tarihi emperyalizme karşı mücadele tarihi olan SOL yapabilir, biz yapabiliriz! 

Türkiye’yi ABD’nin taşeronu, NATO’nun sınır kalkanı yaparak kendi kirli iktidarlarını sürdürmek isteyen işbirlikçilere karşı Tam Bağımsız Türkiye mücadelesini birlikte yükseltmeye çağırıyoruz. ABD ve NATO üslerinin kapatıldığı; emperyalist tekellerin ülkemiz üzerindeki tüm sömürüsüne ve işbirlikçi sağın hegemonyasına son verdiğimiz bir ülkeyi yaratmak için mücadele edelim.

Şeriata, Hilafete, Karanlığa Karşı Birlikte Yürüyelim

Aydınlık Ülke Yürüyüşleri

27.02.2024

Pusulada SOL Var

Devrimci Demokratik Cumhuriyet için SOL Var

23.02.2024

Sefalet Ücretini Reddediyoruz

Haklarımız İçin Mücadeleye

13.12.2023

DEVRİMCİ DEMOKRATİK CUMHURİYET YOLUNDA İLERİ

18-19 Kasım 2023 Program-Tüzük Konferansı Sonuç Bildirisi

01.12.2023