Saray Cephesi Bildiğimiz Gibi : ‘Hamdolsun’ Amerikancılığa Devam!

Haber

Saray Cephesi Bildiğimiz Gibi
“Hamdolsun” Amerikancılığa Devam!

ABD ve NATO Taşeronluğuna Karşı Bağımsızlık İçin Mücadeleye!

Erdoğan ve Saray cephesinin aylardır heyecanla beklediği Biden görüşmesi gerçekleşti. 

Beyaz Saray koridorlarından geçerek iktidara gelen AKP, bugün de ABD’den güç alarak iktidarını sürdürmenin yollarını arıyor. Bunun için her türlü ödünü vermeye, ülkemizi ABD’nin taşeronluğunda felaketten felakete sürüklemeye hazır olduğunu ortaya koyuyor. 

‘Ey Amerika’ nidalarını bir kenara bırakıp Bahçeli ile birlikte ‘hamdolsun’ anlayışına geçen Saray cephesi; ABD ve NATO’ya bağlılıklarını tüm tarihlerinde olduğu gibi bir kez daha teyit ediyorlar!

Karadeniz’den Ortadoğu’ya yeni saldırı planları içinde olan; Çin’e karşı ekonomik ve askeri çevreleme siyasetiyle yeni bir soğuk savaş dönemini başlatma hazırlıkları yapan ABD ve NATO ise Türkiye’yi yeni politikalarının da taşeronu yapmaktan mutluluk duyuyor. 

Türkiye Afganistan’da işgal güçlerinin bekçiliğine talip oluyor. Bu işi “Pakistan ve Macaristan” ile birlikte üstlenmeyi öneriyor. Anlaşılan dünyaya “Erdoğan-Orban-İmran Han” otoriter liderler üçlüsü olarak mesaj vermek istiyor.

Öte yandan ABD ve Biden’ın Saray’a ‘insan hakları ve demokrasi’ dersi vereceğini uman düzen muhalefeti ise ülkemizi yeni riskler içine atacak Amerikancılık konusunda tek bir eleştiri dahi gündeme getirmiyor. 

Türkiye’nin bugün siyasal İslamcı karanlıkla birlikte her tür mafya, çete ve tarikat kirliliği içinde boğuluyor olması; halkın açlık ve yoksulluğa mahkûm edilmesi emperyalizme bağımlılıktan ayrı ele alınamaz. 

NATO ve G7 zirvesi, küresel emperyalist güçlerin yine savaş ve sömürü dışında bir politikalarının olamayacağını ortaya koyuyor. Bugün, ülkemizi, bölgemizi ve dünyamızı bu aç gözlü ve kanlı saldırganlıktan korumanın yolunun emperyalistlere karşı ikirciksiz bir mücadeleden geçeceği de ortadadır. Bunu da ancak tarihi emperyalizme karşı mücadele tarihi olan SOL yapabilir, biz yapabiliriz! 

Türkiye’yi ABD’nin taşeronu, NATO’nun sınır kalkanı yaparak kendi kirli iktidarlarını sürdürmek isteyen işbirlikçilere karşı Tam Bağımsız Türkiye mücadelesini birlikte yükseltmeye çağırıyoruz. ABD ve NATO üslerinin kapatıldığı; emperyalist tekellerin ülkemiz üzerindeki tüm sömürüsüne ve işbirlikçi sağın hegemonyasına son verdiğimiz bir ülkeyi yaratmak için mücadele edelim.

İktidar yarattığı felaketten rant devşiriyor

SOL Parti Ekoloji Çalışma Grubu deprem sonrası yıkım ve yeni rant haritası raporu yayınladı

28.03.2023

Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu

28.03.2023

SOL Parti seçimlere Sosyalist Güç Birliği ittifakı ile Katılıyor

SOL Parti seçimlere tüm illerde kendi adı ve amblemiyle katı

24.03.2023

Erdoğan Aday Olamaz

YSK’ya İtiraz Ettik Anayasa Açık

21.03.2023

Afeti Yine Felakete Çevirdiniz

Sermaye ve rant odaklı politikalar yeni felaketlere yol açmaya devam ediyor!

15.03.2023