Böyle TEDBİR Olmaz

Haber

Salgında Boğulan Halkın Hiçbir Sorununa Çözüm Yok

BÖYLE TEDBİR OLMAZCumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam salgınla ilgili ‘tedbir’ açıkladı. Halkın hiçbir sorununa cevap vermeyen iktidar salgını yönetemedi, yönetemiyor!Hastanelerde yer yok, yoğun bakımlar dolup taştı. Risk grubundaki yurttaşlar için grip aşısı daha tedarik edilemedi. Online eğitime geçiliyor, internet alt yapı sorunları çözülmedi. İşçiler, emekçiler hiçbir tedbir olmadan çalışmak zorunda. 

Dayatılan ekmek ya da yaşam ikileminde insanlarımız ölümle yüz yüze çalıştırılıyor. Salgının bu denli yayılmasına neden olan iktidar, şimdi sahte tedbirlerle salgını yönetiyor görüntüsü vermeye çalışıyor. Bu iktidar salgını yönetemez, sokakta aç bıraktıkları, salgında ölüme gönderdikleri halkın sorunlarını çözemez.

 

Çözüm tüm hastanelerin halka açılması, özel hastene kapılarındaki para kilidinin sökülmesidir. Çözüm, emekçiler için ücretli izindir. Çözüm halkın hastalanmasini, salgının yayılmasını engelleyecek koruyucu sağlık hizmetlerine kaynak aktarmaktır.Sağlımız ve geleceğimiz için mücadele edelim, bu köhnemiş düzenlerini değiştirelim.

Suçlu Göçmenler Değil Emperyalizm ve AKP'dir

DEMOKRATİK VE İNSANİ ÇÖZÜM MÜMKÜN

02.07.2024

UZLAŞMAK MÜMKÜN MÜ?

Hayatla ölümü uzlaştırmak mümkün mü?

05.06.2024

1 Mayıs 2024

Ölümüne Koşan İktidar

02.05.2024

1 Mayıs 2024

İktidarın Ölüm Koşusu

02.05.2024