Böyle TEDBİR Olmaz

Haber

Salgında Boğulan Halkın Hiçbir Sorununa Çözüm Yok

BÖYLE TEDBİR OLMAZCumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam salgınla ilgili ‘tedbir’ açıkladı. Halkın hiçbir sorununa cevap vermeyen iktidar salgını yönetemedi, yönetemiyor!Hastanelerde yer yok, yoğun bakımlar dolup taştı. Risk grubundaki yurttaşlar için grip aşısı daha tedarik edilemedi. Online eğitime geçiliyor, internet alt yapı sorunları çözülmedi. İşçiler, emekçiler hiçbir tedbir olmadan çalışmak zorunda. 

Dayatılan ekmek ya da yaşam ikileminde insanlarımız ölümle yüz yüze çalıştırılıyor. Salgının bu denli yayılmasına neden olan iktidar, şimdi sahte tedbirlerle salgını yönetiyor görüntüsü vermeye çalışıyor. Bu iktidar salgını yönetemez, sokakta aç bıraktıkları, salgında ölüme gönderdikleri halkın sorunlarını çözemez.

 

Çözüm tüm hastanelerin halka açılması, özel hastene kapılarındaki para kilidinin sökülmesidir. Çözüm, emekçiler için ücretli izindir. Çözüm halkın hastalanmasini, salgının yayılmasını engelleyecek koruyucu sağlık hizmetlerine kaynak aktarmaktır.Sağlımız ve geleceğimiz için mücadele edelim, bu köhnemiş düzenlerini değiştirelim.

Şeriata, Hilafete, Karanlığa Karşı Birlikte Yürüyelim

Aydınlık Ülke Yürüyüşleri

27.02.2024

Pusulada SOL Var

Devrimci Demokratik Cumhuriyet için SOL Var

23.02.2024

Sefalet Ücretini Reddediyoruz

Haklarımız İçin Mücadeleye

13.12.2023

DEVRİMCİ DEMOKRATİK CUMHURİYET YOLUNDA İLERİ

18-19 Kasım 2023 Program-Tüzük Konferansı Sonuç Bildirisi

01.12.2023