Fatsa’da Mitinge Çağrı

İşgale ve Soyguna Hayır Diyelim

Haber

SOL Parti’nin Fatsa’da gerçekleştireceği Fındık Mitingi için, Fatsa İlçe örgütü bir çağrı yaptı. Fatsa İlçe örgütü adına söz alan fındık üreticisi Cemil Ceylan, fındıkta yaşanan sömürüye dikkat çekerek tüm Fatsa ve Ordu halkını mitinge davet etti.

İNSANCA YAŞAMAK İÇİN BİRLEŞELİM

Artık üretemiyoruz, geçinemiyoruz. Gübreye bir yıl içinde yüzde 300 zam geldi, mazot yüzde 250’in üzerinde zamlandı. Hakkımızı, emeğimizin karşılığını istiyoruz! Hakkımızı almak için, 24 Temmuz’da bu meydanda olacağız.

20 yıllık iktidarları boyunca  emekçilere yoksulluktan sefaletten başka kader biçmeyenler bir avuç para babasına saltanat vaat ediyor. Ama artık yeter! Bu saltanata, haramilerin saltanatını yeter diyoruz, insanca yaşama hakkımıza sahip çıkmak için mücadele çağırıyoruz.

BİZ ÜRETİYORUZ TEFECİLER, TEKELLER KAZANIYOR

Burada Adapazarı’ndan Rize’ye, Giresun’dan Ordu’ya geçimini fındıktan sağlayan 8 milyon kişiden söz ediyoruz. Görmedikleri, duymadıkları, hesaba katmadıkları milyonlardan söz ediyoruz. Dünyadaki her 4 fındıktan 3’ünü biz üretiyoruz, ama biz kazanmıyoruz. Emperyalist tekel Ferrero kazanıyor, tefeciler kazanıyor.

TOPRAKLARIMIZ İŞGAL ALTINDA

Tüm yurtsever insanlarımıza sesleniyoruz. Bu sadece fındığın değersizleştirilmesi meselesi değil. Fındık değersizleşiyor, toprağımız değersizleştiriliyor. Köylü topraklarından sürülüyor, bu topraklar başta Ferrero olmak üzere tekellerin eline geçiyor. Bir İngiliz şirket siyanürlü maden faaliyetiyle toprağımızı zehirliyor. Adeta topraklarımız işgal altında, emeğimiz, geleceğimiz işgal edilmiş durumda.

24 TEMMUZ’DA FATSA MEYDANI’NDA BULUŞALIM

O yüzden fındığa sahip çıkmak, toprağa sahip çıkmaktır, emeğe sahip çıkmaktır, memlekete sahip çıkmaktır. Gelin arkadaşlar, bu ülkenin yurtsever insanları 24 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanı’nda omuz omuza olalım.

Şeriata, Hilafete, Karanlığa Karşı Birlikte Yürüyelim

Aydınlık Ülke Yürüyüşleri

27.02.2024

Pusulada SOL Var

Devrimci Demokratik Cumhuriyet için SOL Var

23.02.2024

Sefalet Ücretini Reddediyoruz

Haklarımız İçin Mücadeleye

13.12.2023

DEVRİMCİ DEMOKRATİK CUMHURİYET YOLUNDA İLERİ

18-19 Kasım 2023 Program-Tüzük Konferansı Sonuç Bildirisi

01.12.2023