Kin, Nefret, Düşmanlık Ekiyorlar

Haber

Halkın Sorunlarını Çözemiyorlar
Halkı Bölmek, Birbirine Düşman Etmek İçin
Kin, Nefret ve Düşmanlık Ekiyorlar

AKP ve MHP iktidarı altındaki ülkemiz dipsiz bir uçuruma doğru sürükleniyor. Açlık, yoksulluk, işsizlik derinleşiyor. Gırtlağına kadar borca batan halkın tenceresi kaynamıyor. Salgında tel tel dökülen, halkın hiçbir sorununu çözemeyen iktidar güçleri, muhalefeti ve tüm halkı baskı altına almaya çalışıyor.Bahçeli’nin HDP’nin kapatılması çağrısıyla işaret fişeği attığı bu yeni dalga, dün Süleyman Soylu’nun Meclis’teki saldırısı ve sonrasında da MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın katliam çağrısına uzanan tehditleriyle sürdürüldü. 

HDP’yi ‘yok edilmesi gereken mahluklar’ olarak tanımlayarak yapılan çağrı, ırkçı bir nefret ve düşmanlığın bir ifadesinden başka bir şey değildir. Meşru bir Partiye yönelik bu kapatma ve yok etme çağrıları, iktidarın içine düştüğü acizliğin son göstergesidir. 

Ekonomik kriz altında boğulan halkın yükselen sınıfsal taleplerini etnik fay hatlarını harekete geçirerek etkisizleştirmeyi denemenin ülkeyi yeni bir felakete sürükleyeceği unutulmamalıdır. MHP, şimdi halkı parçalamaktan, birbirine düşürmekten medet ummaktadır.

Bundan önce de Kürt halkını ezmek üzere benzer baskılar uygulandı, Partiler kapatıldı. Bu adımlar sonuçta toplumu ayrıştırmaktan, birarada yaşam zeminlerini tahrip etmekten başka bir sonuç üretmedi. SOL Parti, açlık ve sefalete sürükledikleri halkı birbirine düşman etmeye çalışan faşist zihniyete karşı birarada yaşamı kararlılıkla savunacaktır.

Suçlu Göçmenler Değil Emperyalizm ve AKP'dir

DEMOKRATİK VE İNSANİ ÇÖZÜM MÜMKÜN

02.07.2024

UZLAŞMAK MÜMKÜN MÜ?

Hayatla ölümü uzlaştırmak mümkün mü?

05.06.2024

1 Mayıs 2024

Ölümüne Koşan İktidar

02.05.2024

1 Mayıs 2024

İktidarın Ölüm Koşusu

02.05.2024