ABD ve NATO Menzilinden Çıkın! Suriye’deki Savaşa Son Verin
AKP ve MHP’nin başını çektiği faşist iktidar bloku, ülkemizi Suriye’de daha derin bir savaşa doğru sürüklüyor. 

 

Bu savaş ABD menzilindeki bir savaştır! 

 

Suriye topraklarında El Kaide uzantısı HTŞ ve diğer cihatçı örgütlere dayanılarak özerk alan oluşturma politikası ülkemizi bugünkü felakete sürükledi. Bu anlamsız harekatta çoğunlukla yoksul ailelerin çocuğu masum gençlerimiz ölüyor.

 

Bugün ise İdlib’deki çatışmalar üzerinden sözde milli duruş adı altında, savaş naraları atılıyor. Rejimi her yerde vuracağız diyen Erdoğan’dan, ‘yansın Suriye, yıkılsın İdlib’ diyen Bahçeli’ye hepsi ‘millilik’ adı altında savaş çağrısı yapıyor. 

 

Ama bilinmeli ki koparılan gürültünün altında Amerikancılık ve NATO’culuktan başka bir şey yoktur!  İktidarın her fırsatta NATO’yu Suriye’de göreve çağırması da Trump’un Suriye ve IŞİD’le mücadele özel temsilcisi James Jeffrey’in Türkiye ziyareti de boşuna değildir. 

 

ABD, Suriye’yi parçalama planını ilerletmek ve Türkiye’yi ABD menziline yerleştirmek için İdlib çatışmalarını fırsata çevirmenin peşinde. 

 

Bir ülkenin savaştan kaçan sivil insanlara kucak açması başka bir şeydir komşu ülkenin topraklarında savaşa girmesi başka bir şeydir. Türkiye’nin güvenliği Türkiye ordusunun başka bir ülkenin topraklarında ölmesi ve öldürmesiyle, İdlib’de cihatçılara kalkan yapılmasıyla; ABD menzilindeki savaşla ve Suriye’ye NATO’nun davet edilmesiyle sağlanamaz.

 

Türkiye, ABD ve NATO menzilinden çıkmalı, Suriye’deki savaşa son vermelidir. ABD başta olmak üzere tüm yabancı güçler Suriye’den elini çekmeli, Türkiye savaşın değil demokratik bir çözümün parçası olmalıdır. Bize Ulaşın 👋