İDLİB’de ABD ve NATO’ya ESAS DURUŞ !
İDLİB’de ABD ve NATO’ya ESAS DURUŞ

AKP ve MHP’nin başını çektiği iktidar bloku, dün Rusya ile ilişkilerle övünür, Astana ve Soçi’deki imzalar ‘dünya liderinin’ nişaneleri olarak anlatılırdı.

Aynı kişiler bugün ise, Rusya’yı aşmanın, Şam’ı yıkmanın hayallerini kuruyor. Bunun için de ‘Biz NATO’yuz’ selamları çakıyor; ABD’den Patriot istiyor! 

Hulusi Akar, “Rusya ile ilişkilerimiz devam ediyor ama ABD bizim stratejik ortağımız; NATO üyesiyiz. Patriot desteği olabilir” sözleriyle, İdlib’teki savaş ısrarının altındaki Amerikancı ve NATO’cu politikaları açıkça ortaya koyuyor. 

MHP lideri Bahçeli’nin günlerdir, Şam’ı yıkalım naraları altındaki Amerikancılığı da siyasal İslamcıların Amerikan sevdası da genetiktir. Siyasal İslam, ülkemizde yeşil kuşak projesinin parçası olarak ABD eliyle geliştirilmiş; MHP ile birlikte CIA eliyle kurulan komando kamplarının tedrisatından geçerek yetişmişlerdir. 

Bugün de ‘Biz NATO’yuz’ diye selam durmaya devam ediyorlar!

Ülkemiz bir kez daha İdlib’de CIA’nın cihatçı çetelerini korumak için, Amerika ve NATO’nun menzilinde, bedelini yoksul halka ödettirilen bir savaşın içine sürükleniyor.

İhvan destekçisi, cihatçı dış politika Türkiye’yi emperyalist merkezlerin Ortadoğu’da giriştikleri çıkar kavgasının piyonu haline dönüştürmüştür. Bu cendereden derhal çıkılmalıdır. Halklar arasında bütün dinsel, etnik, mezhepsel farklara karşın bir arada yaşamanın tesis edilmesi Türkiye’nin dış politikasının temeli olmalıdır. 

Türkiye için çözüm ABD ya da karşısında Rusya eksenine girmek değil, tam bağımsızlıktır. Bağımsızlık için NATO’dan çıkmalı, başta İncirlik olmak üzere tüm yabancı üsler kapatılmalı, emperyalizmle yapılmış tüm açık ve gizli anlaşmalar iptal edilmelidir.Bize Ulaşın 👋